Młodzi przedsiębiorczy w Hrubieszowie

Konkurs : “Młodzi przedsiębiorczy w Hrubieszowie” był realizowany w ramach projektu pn. „Rozwój lokalny Hrubieszowa – od partycypacji do realizacji” finansowanego ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego i Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2014-2021 jako inicjatywa służąca rozwojowi postaw przedsiębiorczych dzieci i młodzieży.

Celem konkursu było propagowanie postaw przedsiębiorczych u dzieci i młodzieży, umożliwienie zdobycia wiedzy i praktycznych umiejętności ułatwiających realizację planów zawodowych, doskonalenie współdziałania oraz praktycznego zastosowania wiedzy zdobytej w trakcie realizacji działań szkoleniowo-doradczych.

Przedmiotem konkursu było opracowanie biznesplanu, tj. planu powstania lub rozwoju firmy, która jest lub będzie zlokalizowana na terenie miasta Hrubieszowa, opartego o zasoby, potencjały lub produkty lokalne.

Przed konkursem zrealizowane zostały szkolenia, warsztaty i wsparcie przedsiębiorcy:

  1. szkolenie z zakresu rozwoju osobistego, wyboru odpowiedniej ścieżki zawodowej z uwzględnieniem swojego potencjału, swoich mocnych i słabych stron, niezależności zawodowej poprzez ścieżkę kariery.
  2. szkolenie nt. instytucji otoczenia biznesu i obowiązującego prawa, zakładania i prowadzenia działalności gospodarczej .
  3. warsztaty z zakresu opracowania biznesplanu zawierające – określenie rodzaju powadzonej działalności, określenie produktu lub usługi będącej przedmiotem działalności, analizę lokalnego rynku pod kątem zapotrzebowania na produkt lub usługę, plan marketingowy, mocne i słabe strony, szanse i zagrożenia dotyczące planowanej działalności, potencjał przyszłego przedsiębiorcy, opłacalność finansową planowanej działalności gospodarczej w tym kosztorys, źródła przychodów, planowane koszty związane z prowadzoną działalnością, wypracowany zysk.
  4. wsparcie merytoryczne Opiekunów Zespołów – podczas 5 spotkań roboczych z każdym Zespołem po 3 godziny mających na celu opracowywanie biznesplanów – 15 godzin wsparcia na 1 Zespół. Łącznie 120 godzin wsparcia na wszystkie Zespoły – każdy Zespół miał swojego opiekuna.
  5. porad przedsiębiorców dotyczących m.in. niezbędnych kompetencji, wiedzy nt. prowadzenia działalności gospodarczej, porady na temat pozytywnych i negatywnych stron prowadzenia działalności gospodarczej oraz wsparcie przy wypracowaniu pomysłów i analizę pomysłów na realny biznes.

W trakcie warsztatów z zakresu opracowania biznesplanów oraz na spotkaniach z opiekunami Zespołów – każda grupa opracowywała swój biznesplan. Termin złożenia gotowych biznesplanów – koniec lutego 2024.

Zespoły opracowały następujące biznesplany:

Zespół nr 1 ze Szkoły Podstawowej Nr 1 im. B. Prusa w Hrubieszowie – 4 osoby

Tytuł: ,,Zagadkowo Escape Rooms’’

Przedmiotem działalności będzie założenie escaperoomu.  Jest to rodzaj interaktywnej zabawy grupowej, w której zwykle bierze udział od 2 do 6 osób. Uczestnicy zostają zamknięci w specjalnie przygotowanym pokoju i aby się z niego wydostać, muszą rozwiązać szereg zagadek, które wymagają logicznego myślenia oraz współpracy. W escaperoomie co sezon zaplanowano zmiany w rozwiązaniu zagadek, aby klienci mieli możliwość wielokrotnego korzystania z usługi. Zaplanowano także  wynajęcie aktorów dla jak najlepszych wrażeń z pobytu. Celem działalności jest chęć rozwoju turystyki w regionie, przyciągnięcie turystów oraz zapewnienie rozrywki dla mieszkańców Hrubieszowa i okolic.

Środki finansowe przewidziane na rozpoczęcie – 240 tys. zł

Przewidywany roczny zysk: 43 187,76 zł

Zespół Nr 2 ze Szkoły Podstawowej Nr 1 im. B. Prusa w Hrubieszowie – 3 osoby

Tytuł: „PUPILOWO” Hotel dla zwierząt

Celem działalności jest zapewnienie opieki zwierzętom domowym podczas nieobecności ich właścicieli. Hotel dla zwierząt wychodzi naprzeciw oczekiwaniom klientów, którzy nie mają co zrobić ze swoimi zwierzętami w trakcie wyjazdu czy innej niedyspozycji. Usługi będą świadczone w placówce firmy. Rezerwacji można będzie dokonywać osobiście, telefonicznie lub mailowo z co najmniej kilkudniowym wyprzedzeniem. Przyjmowane będą wszystkie zwierzęta domowe oprócz egzotycznych. Początkową siedzibą firmy będzie dom jednego ze współzałożycieli, w którym wyznaczone będą miejsca na biuro oraz przestrzeń dla mniejszych zwierząt.  Duże i średnie psy będą trzymane na zewnątrz, gdzie zostaną postawione kojce i wybiegi.

Misją działalności jest zapewnienie bezpieczeństwa, zdrowia i dobrego samopoczucia zwierzętom.

Środki finansowe przewidziane na rozpoczęcie – 15 tys. x każdy współzałożyciel – 60 tys. zł

Przewidywany roczny zysk: 43 187,76 zł

Zespół nr 3 ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego – 4 osoby

Tytuł: BEAUTYDRIVE mobilne usługi fryzjersko-kosmetyczne, masaż twarzy

Przedmiotem działalności firmy BeautyDrive będzie świadczenie kompleksowych, mobilnych usług kosmetycznych wzbogaconych o masaż twarzy. Firma planuje specjalizować się w kompleksowym przygotowaniu klientów do imprez okolicznościowych. Firma przygotowała dla klientów innowacyjne usługi z wykorzystaniem najnowszych osiągnięć w danej dziedzinie oraz ECO zabiegi pielęgnacyjne.

Misją mobilnego studia urody będzie dostarczanie kompleksowych usług związanych w szczególności z przygotowaniem klientów do imprez okolicznościowych m.in. ślubów, komunii, wesel, imprez typu Sylwester, Andrzejki, bale maturalne itp.

Środki finansowe przewidziane na rozpoczęcie – 23050,00 zł

Przewidywany roczny zysk: 95 000,00 zł w pierwszym roku działalności.

Zespół nr 4 ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. mjr. Henryka Dobrzańskiego „Hubala” – 3 osoby

Tytuł: LAWENDOWA MUFFINKA

Przedsiębiorstwo „Lawendowa Muffinka”  będzie  miejscem twórczym, kreatywnym i wyjątkowym. Działalność będzie polegała na prowadzeniu pracowni o różnych możliwościach. W działalności połączone będzie  wiele różnorodnych aktywności i pomysłów. Będzie to miejsce, gdzie kreatywnie i smacznie mogą spędzać czas zarówno dzieci i młodzież, jak i dorośli. Koncepcja firmy oparta jest na działalności m. in. manufaktury słodyczy, sali zabaw, kawiarni i warsztatów rękodzielniczych. Pomysł wyróżnia się innowacyjnością, wyjątkowością i oryginalnością. Przedsiębiorstwo da wiele możliwości rozwoju oraz inspiracji do działania. Jest połączeniem wielu różnorodnych form spędzania czasu wolnego.

Wizja to stworzenie przytulnego lokalu, w którym będzie można miło i kreatywnie spędzić czas.

Środki finansowe przewidziane na rozpoczęcie – 430 tys. zł

Przewidywany roczny zysk: 98 132,00 zł w pierwszym roku działalności.

Zespól nr 5  ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. mjr. Henryka Dobrzańskiego „Hubala” – 4 osoby

Tytuł: PARK ADRENALINY

Park Adrenaliny będzie nowoczesnym i dynamicznym miejsce rekreacji oraz rozrywki, położony w okolicach Hrubieszowa. Specjalizować się będzie w dostarczaniu ogromnej dawki emocji i  adrenaliny poprzez różnorodne atrakcje. Główne punkty programu obejmują skoki bungee, ekscytującą jazdę na torze gokartowym oraz wspinaczkę na imponującej ściance wspinaczkowej. Dodatkowo, Park Adrenaliny oferuje elastyczną organizację imprez i eventów na  życzenie klienta, co sprawia, że każda wizyta jest niepowtarzalnym doświadczeniem dostosowanym do indywidualnych preferencji.

Oferta Parku Adrenaliny kierowana jest głównie do osób poszukujących emocji i przygód, zapewniając im jednocześnie bezpieczne warunki do aktywności. Będzie to doskonałe miejsce zarówno dla rodzin, grup przyjaciół, jak i firm, które chcą zorganizować niezapomniane wydarzenia integracyjne. Park Adrenaliny to idealne miejsce do spędzenia czasu wolnego, rywalizacji oraz doświadczania ekscytujących wrażeń na świeżym powietrzu.

W długoterminowej wizji “Park Adrenaliny” to wyjątkowe miejsce na rozrywkowej mapie Polski dla wszystkich poszukujących ekscytujących doświadczeń i przygód.

Środki finansowe przewidziane na rozpoczęcie – 194 tys. zł

Przewidywany roczny zysk: 653 800,00  zł w pierwszym roku działalności.

Zespół nr 6 z I Liceum Ogólnokształcącego  im. ks. Stanisława Staszica w Hrubieszowie ul. 3-go Maja 1 oraz Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Hrubieszowie ul. Partyzantów 9

Tytuł: “Szarlotka u Kotka”

Celem działalności jest otwarcie nowego i przytulnego miejsca w Hrubieszowie, które jest potrzebne i przyciągnie uwagę wielu osób ze względu na swoją wyjątkową formę.  Miejsce będzie przyjazne i  spokojne zarówno dla odwiedzających je gości oraz kotów, które będą wolno przechadzać się po kawiarni. Lokal będzie dostosowany dla osób starszych, jak i młodszych. W lokalu będzie spokojny wystrój, aby każdy odwiedzający czuł się bezpiecznie oraz mógł zaznać chwili upragnionego relaksu. Koty będące w kawiarni to koty przygarnięte z okolic Hrubieszowa. W ramach działalności nawiązana zostanie  współpraca z lokalnymi schroniskami, stowarzyszeniami oraz weterynarzem, aby były to zwierzaki uratowane oraz gotowe do adopcji przez klientów kawiarni. Zwierzaki będą zdecydowanie atrakcyjnym i przyciągającym uwagę czynnikiem. Koty będą czynić miejsce przyjaznym i relaksującym. Lokal zagwarantuje chwilę wytchnienia, ciszy i odpoczynku dla klientów.

Środki finansowe przewidziane na rozpoczęcie – 100 tys. zł

Przewidywany roczny zysk: 120 tys. zł w pierwszym roku działalności.

 

Komisja w 6-osobowym składzie dokonała oceny biznesplanów.

 

I miejsce: Zespół nr 6 – „Szarlotka u Kotka”

Nagrodą dla każdego uczestnika jest skuter elektryczny w wartości: 2435,40 zł

 

II miejsce: Zespół nr 5 – „PARK ADRENALINY”

Nagrodą dla każdego uczestnika jest hulajnoga elektryczna w wartości: 1353,00 zł

 

III miejsce: Zespół nr 4 – „Lawendowa Muffinka”

Nagrodą dla każdego uczestnika jest deskorolka elektryczna w wartości: 649,44 zł

 

Wyróżnienie: pozostali uczestnicy tj. Zespołów nr 1, 2, 3 

Nagrodą dla każdego uczestnika jest opaska sportowa w wartości:  215,13 zł

 

Serdecznie gratulujemy.

Scroll to Top
Skip to content