Wizyta studyjna przedstawicieli hrubieszowskiego samorządu

W dniu 23 maja br. przedstawiciele Hrubieszowa rozpoczęli wizytę studyjną w Gminie Elverum, która jest partnerem miasta w projekcie pn. „Rozwój Lokalny Hrubieszowa – od partycypacji do realizacji”.

Wizyta potrwa 3 dni, a jej celem jest wymiana doświadczeń związanych z rozwojem lokalnym, wspieraniem lokalnego biznesu, podnoszeniem konkurencyjności miasta, przyciąganiem inwestorów, angażowaniem młodzieży w działania biznesowe, promocją i stwarzaniem atrakcyjnych warunków do rozwoju przedsiębiorczości oraz integracją lokalnej społeczności biznesowej.

Dzisiejszy dzień rozpoczął się od wizyty w lokalnym Ratuszu, gdzie delegacja spotkała się z Lillian Skjærvik Burmistrzem Elverum, Daria Dyresen Doradcą Międzynarodowym i Aasmund Hagen Zastępca Dyrektora Gminy.

Podczas spotkania o Hrubieszowie, potencjale turystycznym, rozwoju miasta oraz o działaniach podejmowanych przez miasto w celu współpracy z potencjalnymi inwestorami opowiedział Paweł Wojciechowski Zastępca Burmistrza Miasta Hrubieszowa natomiast o działaniach i realizacji założeń KCEiWG Pani Justyna Krawczyk – Stadnik Dyrektor Kreatywnego Centrum.

Kolejnymi punktami dzisiejszego programu były wizyty w Kompleksie sportowym i edukacyjny Terningen Arena i Innovationpark i Centrum Karier Innlandet, gdzie uczestnicy poznali system szkolnictwa zawodowego oraz możliwości i metody wsparcia kariery zawodowej w Elverum.

Gmina Elverum położona jest w południowo-wschodniej Norwegii w regionie Hedmark i okręgu Østerdalen nad rzeką Glomma, około 150 km na północ od Oslo, niedaleko granicy ze Szwecją. Wyróżnia się bogatą ofertą kulturalną, sportową, edukacyjną i turystyczną oraz efektywną współpracą samorządu z organizacjami społecznymi i przedsiębiorcami, co stwarza dobre warunki do jego rozwoju.

Scroll to Top
Skip to content