Pierwsza Hrubieszowska Gala Rozwoju

4 kwietnia 2024 r. w Gniecki Hotel & Restaurant odbyła się Pierwsza Hrubieszowska Gala Rozwoju, której organizatorem było Miasto Hrubieszów w tym: Burmistrz Marta Majewska oraz  Justyna Krawczyk – Stadnik Dyrektor Kreatywnego Centrum Edukacji i Współpracy Gospodarczej.

To był wyjątkowy wieczór i pełen niespodzianek. Właśnie podczas tego wydarzenia po raz pierwszy zostały przyznane nagrody „Hrubieszowski LIDER Biznesu”.

„Hrubieszowski LIDER Biznesu 2023” jest zaszczytnym, honorowym wyróżnieniem przyznawanym przedsiębiorcom oraz ich pracownikom, osobom prawnym, jednostkom organizacyjnym nie posiadającym osobowości prawnej, które całokształtem swojej działalności zawodowej i społecznej lub realizacją swoich zadań na rzecz miasta Hrubieszowa, wybitnie przyczyniły się do promocji i rozwoju miasta Hrubieszowa lub swoim działaniem niosły pomoc i wsparcie społeczności lokalnej. Celem konkursu jest popularyzacja idei zrównoważonego rozwoju i społecznie odpowiedzialnego biznesu oraz nagradzanie i promowanie firm / osób stosujących dobre praktyki biznesowe.

„Szanowni Państwo, naszą intencją jest, aby tytuł Hrubieszowski LIDER Biznesu stał się gospodarczym symbolem miasta Hrubieszowa. Wierzę, że tak właśnie będzie.” – zaznaczyła w swoim przemówieniu Marta Majewska Burmistrz Miasta Hrubieszowa.

Podczas wydarzenia Paweł Wojciechowski Zastępca Burmistrza Miasta przybliżył zaproszonym gościom sytuację gospodarczą Hrubieszowa oraz  plany rozwoju miasta w najbliższej przyszłości.

Nie zabrakło również przypomnienia o założeniach oraz działalności Kreatywnego Centrum Edukacji i Współpracy Gospodarczej oraz prezentacji filmu promującego rozwój inwestycyjny Hrubieszowa. O działaniach, KCEiWG oraz o samym konkursie opowiedziała Justyna Krawczyk – Stadnik dyrektor jednostki.

Tytuł „Hrubieszowski LIDER Biznesu 2023”  został przyznany w czterech kategoriach: Mecenat Roku, Inwestor Roku, Debiut Roku oraz Firma Roku, natomiast zwycięzcy w każdej z kategorii mogą używać logo „Hrubieszowskiego Lidera Biznesu 2023” na swoich wyrobach handlowych, drukach promocyjnych i firmowych.

Spośród nadesłanych zgłoszeń konkursowych, kapituła konkursu zgodnie z rozdziałem 5 zarządzenia nr 4/2024 dokonała nominacji we wspomnianych kategoriach.

Nominowanymi byli:

 1. MECENAT ROKU 2023:
 2. RKTRANS Krzysztof Rosiński
 3. DACHY KALBARCZYK ANDRZEJ  Firma Usługowo – Handlowa
 4. INWESTOR ROKU 2023:
 5. PRYZMAT WALERY SULEWSKI, MIROSŁAW SULEWSKI Spółka komandytowa

III. DEBIUT ROKU 2023:

 1. SKARB NATURY  Jolanta Markiewicz
 2. POKRĘCONA STYLISTKA  Karolina Żamojtel
 3. Progressio Sp. z o.o – Diana Wilgos
 4. FIRMA ROKU 2023:
 5. TRANSWAY Usługi Przewozowe Grzegorz Hunkiewicz, Iwona Hunkiewicz
 6. SPÓŁDZIELNIA SOCJALNA LIDER
 7. FIRNES SP. Z O.O Tomasz Bieńkowski
 8. FAR – DOM Jarosław Jagiełło
 9. MORIS CLEAN  Krzysztof Nowosad

Kapituła na podstawie przeprowadzonego głosowania wybrała następujących laureatów w konkursie „Hrubieszowski Lider Biznesu 2023”:

MECENAT ROKU 2023:

DACHY KALBARCZYK ANDRZEJ  Firma Usługowo – Handlowa

Pan Andrzej Kalbarczyk prowadzi działalność gospodarczą od 1986 r. Jego firma świadczy usługi budowlane na terenie Hrubieszowa i okolic, prężnie działająca od przeszło 30 lat w zakresie pokryć dachowych, elewacji i ich pochodnych.

Pan Andrzej posiada tytuł mistrzowski i uprawnienia pedagogiczne do szkolenia uczniów. W swojej karierze zawodowej wykształcił wielu rzemieślników, co wpłynęło pozytywnie na ich dalszy rozwój zawodowy. Prowadząc działalność gospodarczą stworzył długoterminowe miejsca pracy dla wielu osób.

Pan Andrzej Kalbarczyk altruistycznie wspomaga finansowo realizację wielu, różnych przedsięwzięć lokalnej społeczności – często pozostając przy tym anonimowym darczyńcą. 

Jest osobą otwartą, na którą można liczyć, nie odmawia pomocy i zawsze stawia czyjeś dobro nie zależnie od sytuacji. Jego kompas moralny zawsze wskazuje dobre kierunki.

INWESTOR ROKU 2023:

PRYZMAT WALERY SULEWSKI, MIROSŁAW SULEWSKI Spółka komandytowa

Firma jest właścicielem marki Browar Sulewski, której początek wziął się wraz z otwarciem rodzinnego Browaru Sulewski w 2013 r. Dzięki uprzejmości miasta Browar Sulewski znajduje się w odrestaurowanym budynku danego klubu garnizonowego wojsk carskich mieszczącego się przy ul. Dwernickiego 4d w Hrubieszowie. W tym pięknym budynku działa mały browar, hotel 3 gwiazdkowy oraz restauracja.

W związku ze wzrostem zainteresowania klientów wyrobami browarniczymi w 2020 roku działalność rozpoczął drugi  Browar mieszczący się przy ul. Kolejowej 53  w Hrubieszowie. To nowoczesny browar o docelowym potencjale produkcyjnym sięgającym ponad 5 mln litrów piwa rocznie.

Urządzenia do fermentowania i leżakowania piwa sprowadzono z Bawarii w Niemczech. Zainstalowała je uznana na całym świecie firma Kaspar Schultz. Browar ma także linie technologiczne do napełniania, kapslowania i pakowania butelek w kartony. Budowa browaru i instalacja wszystkich urządzeń została zakończona na przełomie sierpnia i września 2019 r. Uruchomienie linii browarniczych nastąpiło w 2020 r. Ambasadorem i „twarzą” marki „Browar Sulewski” został znany piłkarz – Marcin Żewłakow.

Duży browar przy ul. Kolejowej na moc produkcyjną prawie 50 razy większą, niż mniejszy przy Hotelu “Sulewski”. Ten restauracyjny browar produkuje rocznie około 120 tys. litrów ośmiu rodzajów piwa rzemieślniczego, w oparciu o zastrzeżone receptury. Smakiem nawiązują one do piw charakterystycznych dla Bawarii i naszych południowych sąsiadów. W nowym browarze produkowane są podstawowe marki, które wcześniej warzono w mniejszym browarze z hotelem: lager, pils i dunkel. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rynku Browar stale rozszerza asortyment o kolejne rodzaje piw. Każda nowość spotyka się z miłym przyjęciem i rosnącym zainteresowaniem, i zamiast zostać piwem okazjonalnym, dostępnym sezonowo staje się piwem dostępnym przez cały rok.

DEBIUT ROKU 2023:

POKRĘCONA STYLISTKA  Karolina Żamojtel

Salon Kosmetyczny Pokręcona funkcjonuje od sierpnia 2023 r. przy ul. Partyzantów 31 w Hrubieszowie. Głównym przedmiotem działalności są usługi modelowania ciała z wykorzystaniem innowacyjnych urządzeń. Salon oferuje wiele zabiegów min.: endermologię, kriolipolizę oraz EMS a także stylizację paznokci, przedłużanie rzęs, zabiegi na twarz. W przyszłości działalność salonu zostanie wzbogacona o inne zabiegi yj. Depilację ciała oraz radiofrekwencje mikroigłową RF.

FIRMA ROKU 2023:

MORIS CLEAN  Krzysztof Nowosad

Firma MorisClean istnieje od 2013 r.

MorisClean to firma, która oferuje usługi z zakresu kompleksowego sprzątania mieszkań, firm, biur, samochodów, terenów otwartych i realizacji indywidualnych zadań dotyczących sprzątania na rynku lokalnym i ponadlokalnym. Usługi obejmują wszystkie dostępne na rynku metody utrzymania czystości przy wykorzystaniu profesjonalnych  środków oraz wysokiej  klasy sprzętu.

Najważniejszym celem firmy jest zadowolenie Klientów poprzez spełnienie oczekiwań i wymagań odnoszących się do wysokiej jakości usług w zakresie utrzymania czystości obiektów przemysłowych, handlowych, biurowych, domów, mieszkań prywatnych oraz pojazdów.

Usługi firmy są wysokiej jakości, a zarazem konkurencyjne cenowo. Firmę cechuje profesjonalizm oraz zaangażowanie pracowników.

Od 2022 r. Firma MorisClean jest także właścicielem znanym w Hrubieszowie lokalu gastronomicznego „Pizzeria Kozacka”.

Dyplomy wszystkim nominowanym oraz statuetki zwycięzcom poszczególnych kategorii wręczyły: Burmistrz Marta Majewska oraz Dyrektor KCEIWG Justyna Krawczyk-Stadnik.

Dopełnieniem tego uroczystego wydarzenia był występ Jacka Kawalca – aktora, doskonale znanego polskiej publiczności z wielu telewizyjnych produkcji m.in. “Ranczo”, “Randka w Ciemno” , “Taniec z Gwiazdami”, “Twoja Twarz brzmi Znajomo”. Artysta zaprezentował fantastyczny repertuar piosenek znanych i lubianych, a zrobił to z dużą dawką humoru, co było doskonałym zakończeniem wydarzenia.

„Państwa Firmy nie tylko przynoszą sukcesy gospodarcze, ale także przyczyniają się do rozwoju społeczności lokalnej, tworząc miejsca pracy, inwestując w lokalną infrastrukturę oraz wspierając różnego rodzaju inicjatywy społeczne i kulturalne. Dziękuję, że jesteście częścią naszego miasta.” Tymi słowami podsumowała  Pierwsza Hrubieszowską Galę Rozwoju Marta Majewska. A my dołączamy się do tych podziękowań.

Serdecznie gratulujemy wszystkim nominowanym i laureatom.

Dziękujemy również wszystkim zaproszonym gościom, którzy zechcieli spotkać się z nami podczas Gali Rozwoju. To był fantastycznie spędzony czas.

Szczególne podziękowania kierujemy do Pani Sylwii Plakut p. o. Dyrektora HOSiR, za pomoc w organizacji przedsięwzięcia.

Do zobaczenia za rok.

Scroll to Top
Skip to content