Drugi dzień wizyty studyjnej w Gminie Elverum

Trwa drugi dzień wizyty studyjnej hrubieszowskiej delegacji w Gminie Elverum, która jest partnerem miasta Hrubieszów w projekcie pn. „Rozwój Lokalny Hrubieszowa – od partycypacji do realizacji”.

Dzisiaj, 24 maja 2023 r. uczestnicy wizyty mieli okazję porozmawiać o innowacjach na przykładzie dwóch firm: Elverum Vekst, która jest własnością gminy Elverum i ma na celu przyczynianie się do wzrostu i rozwoju oraz Klosser Innovation, czyli jednego z najsilniejszych środowisk innowacyjnych i rozwojowych w Norwegii.

Uczestnicy wizyty studyjnej poznawali również funkcjonowanie małych i dużych firm norweskich na przykładzie lokalnej cukierni, która powstała ze startupa — Design kollektivet 4 makroner, największej huty szkła w Norwegii — Pilkington oraz fabryki odlewu aluminium — ØstlandskeLettmetall.

Dzisiejsze spotkania wskaały konkretne kierunki działania, które ułatwią rozwój biznesu w Hrubieszowie, są to: przygotowanie terenów inwestycyjnych, zachęcanie do osiedlenia, rozwój turystyki, rozwój sprzedaży i usług, wzmacnianie biznesu, wizerunek miasta — gościnnego i otwartego na współpracę, wzmacnianie relacji, współtworzenie reputacji i spotkania z przedsiębiorcami.

Scroll to Top
Skip to content